Четверта спроба
Це вже четверта спроба нашої команди потрапити до фінальної частини континентальної першості. На жаль, ще жодного разу українцям не вдавалося подолати кваліфікаційне сито. Взагалі “жовто-блакитні” провели 30 поєдинків, у яких здобули 11 перемог, 8 поразок і 11 двобоїв не виявили переможців (різниця м’ячів 38:32). Напевно, найбільше запам’ятали зустрічі української збірної з росіянами (3:2, 1:1) та французами (двічі 0:0) у рамках Євро-2000. У тому ж відбірному циклі наша збірна отримала і найбільш болісний ляпас, програвши стикові матчі збірній Словенії (1:1, 1:2). За іронією долі, всі свої стартові двобої “жовто-блакитні” проводили проти пострадянських команд. 1994 року це була збірна Литви, яка в Києві здобула перемогу з рахунком 2:0. До речі, це був перший офіційний поєдинок нашої команди. Через чотири роки до столиці України прибула російська збірна. Цього разу українці здобули феєричну перемогу з рахунком 3:2. 2002-го наша футбольна дружина вперше проводила стартовий двобій за межами держави. У Вірменії було зафіксовано нічию – 2:2. Цього року до нас завітає збірна Грузії.
Якщо продовжити розгляд статистичних даних, то зустріч із грузинами сьома в історії обох команд (більше українці грали лише з вірменами – вісім разів). Беззаперечна перевага в цьому протистоянні на боці нашої команди. “Жовто-блакитні” чотири рази святкували перемогу й двічі довели рахунок двобоїв зі збірною Грузії до нічиєї (різниця м’ячів – 10:2). Доволі пам’ятні два останні герці українців із грузинами в рамках відбірного циклу чемпіонату світу 2006 року. Так, 13 жовтня 2004-го у Львові за шаленої підтримки трибун наша команда у важкому протистоянні вирвала перемогу – 2:0. Тоді голами відзначилися Бєлік і Шевченко. Майже через рік, 3 вересня, в Тбілісі за порожніх трибун було зафіксовано нічию – 1:1. На гол Ротаня грузини відповіли влучним ударом Гахокідзе. Але та нічия виявилася на вагу перемоги. Адже саме цей бал дозволив українській команді достроково отримати путівку на німецький мундіаль.
Відтоді минув ще рік. До нинішньої гри команди підійшли з різним настроєм. Збірна України після чвертьфіналу на чемпіонаті світу провела лише товариський матч з азербайджанцями і спаринг із київським ЦСКА. В обох двобоях команда здобула впевнені перемоги, але задля справедливості варто зазначити, що рівень суперників був на порядок нижчий, аніж рівень збірної Грузії. Не потрібно забувати і про те, що товариські матчі дещо відрізняються від офіційних.
Щодо збірної Грузії, то ця команда вже встигла провести два протистояння в рамках відбірного циклу. Грузини покупалися в променях слави після гостьового розгрому скромних Фарер і отримали холодний душ після домашньої поразки від французів. Та попри це, вони готові не лише дати бій українцям, а й поборотися за високі місця.
У понеділок увечері літак зі збірною Грузії на борту приземлився в бориспільському аеропорту. За словами головного тренера збірної Грузії Клауса Топпмеллера, до Києва прибув 21 футболіст. Не зіграють проти України Каха Каладзе, Лаша Джакобія і Георгій Кінкладзе. Керманич грузинів не приховує своїх цілей і цілком задовольниться нічийним результатом: “Двобій проти України дуже важливий для збірної Грузії. Думаю, якщо ми зіграємо внічию, показавши при цьому гарну гру, залишимося задоволені”.
Натомість гравці збірної Грузії налаштовані більш рішуче. Форвард грузинів і донецького “Металурга” Георгій Деметрадзе в інтерв’ю клубному сайту повідомив, що приїхав до Києва за трьома очками: “У Грузії справжній ажіотаж через майбутню гру. Знаю, що багато наших співвітчизників вилітають із Тбілісі до Києва на цей поєдинок – а це лише три літаки. Чимало грузинів живуть в Україні і, впевнений, захочуть підтримати нас. Ну, а наша мета – домогтися перемоги. Не знаю, як складеться цей двобій, але переконаний: уболівальники побачать незабутнє футбольне дійство”.
Інший форвард грузинської збірної та голландського АЗ “Алкмаар” Шота Арвеладзе був би не проти, щоб на Євро-2008 поїхали саме збірні України та Грузії. Він поділився своїми враженнями стосовно виступу українців на мундіалі: “Українці своїм виступом мене здивували. Потрапляння у вісімку найсильніших збірних планети – чудовий результат для дебютанта світових форумів. Підопічним Блохіна варто віддати належне: команда змогла зібратися після великої поразки від іспанців на старті. У наступних матчах українці проявили характер і завдяки волі до перемоги змогли вийти у чвертьфінал”.
Щодо наших гравців, то вони сповнені оптимізму й упевнені, що досягнуть позитивного результату. Так, голкіпер збірної України Олександр Шовковський сказав, що, попри всі труднощі, команда готова до них: “Ми повинні забути все, що відбулося з нами до сьогоднішнього моменту. Починаємо новий відбірний цикл із нуля. На старті всі команди рівні, всі мають однакові шанси. Тому до кожного суперника потрібно ставитися дуже серйозно. Тим паче, що в минулих відбірних циклах ми втрачали очки в матчах саме з тими командами, які, так би мовити, не є провідними в Європі. Безумовно, будуть труднощі, однак, думаю, що ми до них готові”.
А форвард леверкузенського “Байєра” Андрій Воронін вважає, що гра буде цікавою: “Збірна Грузії – незручна команда, це важкий суперник. Усі гравці виступають у європейських клубах. Команда дуже технічна. Крім цього, тепер її очолив відомий німецький тренер. Думаю, що і завдання перед грузинами стоять значно вищі. У кожному разі впевнений, що вони не будуть хлопчиками для биття, а серйозно налаштуються на боротьбу. Гадаю, гра буде цікавою”.
А захисник самарських “Крильєв Совєтов” Андрій Гусін наголошує, що вкрай важливо розпочати турнір із вдалого результату: “Майбутній двобій із грузинами має особливе значення. Для нас він стартовий, і потрібно добре почати турнірний шлях, тобто почати з перемоги. Головне – з перших хвилин першого поєдинку підтвердити свою силу. Як показав минулий відбірний цикл, вдалий початок буквально подвоює сили, здобуваєш упевненість. Та й узагалі, перебуваючи на першому місці в групі, значно легше налаштовуватися на наступні матчі”.
Джерело: http://www.gazeta.lviv.ua/
|