Напередодні Євро-2008: Хто чим дихає у Групі В
Напередодні Чемпіонату Європи-2008 продовжуємо презентацію команд- учасниць. На черзі - Група В.
У групі В за вихід у Плей- Офф будуть боротися Австрія, Німеччина, Хорватія та Польща. Ця група примітна, насамперед, наявністю загальновизнаного фаворита чемпіонату (Німеччина) і прихованого (Хорватія). Але варто йти за встановленим порядком.
Австрія
Щось подібне можна пригадати тільки в нашій країні. Самобичування в нас у пошані. Збірна, що братиме участь у європейському чемпіонаті на домашніх полях, змушена ховатися від каменів і докорів уболівальників. "Ганьба!, Невдахи!, Навіщо нам це Євро?" - такі вигуки можна часто почути й від наших "уболівальників". Але навіть у нас не знайдуться 10000 людей, які підпишуть петицію проти участі власної національної збірної на Чемпіонаті Європи.
Але в такому іміджі є й своя, позитивна сторона. Громадськість зневірилася у своїй команді, а суперники не сприймають її всерйоз. Лише 2 перемоги в 15 останніх товариських матчах, а також суперники за групою не гарантують легкого життя. Саме тому тренувальний табір австрійців схожий на іспитовий полігон - Хікерсбергер активно впроваджує до складу молодь із команди U-20, що добралася до півфіналу торішнього чемпіонату світу, і вже організував безпрецедентний товариський матч - проти збірної Куби без глядачів у три тайми по 35 хвилин.
Хитрування австрійського тренера спрямовані, насамперед, на поліпшення фізичної готовності збірної - і не виключено, що його підопічні зуміють- таки кого-небудь перебігати. Втім, провал Австрії на Євро навряд чи зіпсує тренерові настрій. Адже в його кар'єрі була легендарна поразка від Фарерських островів в 1990 році.
Лідером цієї збірної безсумнівно є Андреас Іваншиц, у якій він капітанить уже 5- й рік. Технічне поводження із м'ячем, уміле виконання стандартних положень, точні й розумні передачі, результативність, навички ватажка - усе при ньому. І якщо Австрії вдасться зробити вдома сенсацію, то її головним творцем буде саме він. Так що в 25- річного Андреаса з'явиться чудовий шанс залишити свій Панатінаїкос на користь більш маститого чемпіонату, ніж грецький.
Німеччина
Найбільш титулована команда європейських чемпіонатів. 5 фіналів (а відбулося всього- лише 13 турнірів!), 3 перемоги (в 1972, 1980 і 1996 роках). Попрощавшись із ветеранами на провальному Євро-04 і представивши усьому світу талановиту молодь на ЧС-2006 ( 3-е місце), до Євро-2008 Німеччина підійшла у ранзі фаворита букмекерів.
Головний творець команди - тренер. Він тепер і для всієї збірної значно більше, ніж екс-асистент Клінсі. Лев - головний механік німецької машини, яку знову почали називати так після бронзового домашнього ЧС. Але от уже як два роки Йоахим всевладний у збірній. І гірше вона від цього грати не стала.
Курйозним виглядає той факт, що за великої наявності збірників, які грають у німецькому чемпіонаті, в десятку кращих гравців Бундесліги-2007/08, за версією видання Kіcker, увійшли всього 3 нинішніх збірники (Адлер, Енке й Рольфес) - причому жоден з них не вважається основним гравцем.
Міхаель Баллак, який за один сезон по черзі опинявся за крок до завершення кар'єри й за крок до перемоги в Лізі чемпіонів, як і раніше є опорою й надією збірної Німеччини. І роки (Баллаку - 31) роблять його ще більш монолітною й неприступною фігурою. Він і поведе німців до Кубка Європи. Міхаель завоював срібло в 2002, бронзу - в 2006. Настав час зібрати повний комплект. Прийшов час перемагати.
Хорватія
Команда-Вискочка. За один відбірковий турнір з міцної, але не провокуючої в опонентів тремтіння в колінах команди вона перетворилася на одного з фаворитів майбутнього чемпіонату. За один відбірковий турнір ця збірна змусила Хорватію попрощатися з ностальгією про бронзове диво на ЧС-98 і жити у передчутті нових чудес. А головний чарівник, із сережкою у вусі та з гітарою в руках, за один відбірковий турнір перетворився з відомого тільки своєї ігровою кар'єрою тренера молодіжних команд на фахівця, якого не проти отримати клубні гранди.
От таким видався відбірковий турнір до Євро-2008 для збірної Хорватії та Славена Біліча. І при цьому молодому тренерові, який був не останнім футболістом у тій самій команді 98 року, не відмовиш у прагненні до прекрасного. Він не тільки займається музикою у своїй рок-групі Rawbau - Славен ще й поставив своїй команді видовищну, атакуючу, але при цьому збалансовану гру.
Звичайно ж, найбільше засмучує відсутність головної ударної сили Хорватії - гравця лондонського Арсеналу Едуардо Да Сільви (10 голів у відборі на ЧЄ), який опинився на грані завершення кар'єри після нещасливої зустрічі із захисником Бірмінгема Мартіном Тейлором. Едуардо був ідеальним завершувачем атак півзахисту команди Біліча. І добре, що хоч тепер ясно - футбольній кар'єрі Да Сільви нічого не загрожує. А він молодий - так що ще встигне навигравати трофеїв.
Але й крім нього є кому грати в команді. Представник донецького Шахтаря Даріо Срна - справжній лідер і мотор команди. Реактивний правий крайній заряджає зі штрафних ударів, може відіграти в захисті, значиться лідером за забитими м'ячами у поточній заявці. Із задоволенням виконує чорнову роботу й у центрі поля. Є одночасно й надією, і опорою команди. Крім того, цікаво буде подивитися у справі новачка київського Динамо Огнена Вукоевича й оцінити селекцію киян.
Польща
Не лише російській збірній вдалося заманити іменитого тренера із земель нідерландських. Їх же там чимало, так хай і в інших країнах місцевий футбол до вершин підштовхують. Голландець Лео Беєнхаккер за 40 років своєї тренерської кар'єри встиг побувати керманичем Аякса і Фейєноорда, Америки й Гвадалахари, Сарагоси й Реалу, подивитися із тренерського містка голландської збірної, як плювали один в одного Феллер і Райкард під час ЧС-90 і вперше в історії Тринідаду й Тобаго витягнути збірну у фінальну частину чемпіонату світу.
Офіційний дебют як головний тренера у сивоволосого Лео не задався - у відбірковому турнірі до Євро-2008 команда стартувала домашньою поразкою від фінів. Втім, надалі Беєнхаккер виправив турнірне положення команди й став, за версією журналу Wprost, людиною 2007 року в Польщі.
Бойовий командний дух поляків, уміння грамотно контролювати м'яч, а також висока майстерність Боруца, Кшинувека й Смолярека цілком можуть стати серйозною перешкодою для суперників цієї команди за групою фінальної частини Євро. На батьківщині від хлопців Беєнхаккера чекають сюрпризу. Або, принаймні, рівної боротьби з опонентами, а не такого провалу, що був на ЧС-2006.
І щодо питання про Девіче. У квітні 2007 року польська федерація футболу вмовила бразильця Рожера Геррейро змінити футбольне громадянство. Кілька років тому подібний фокус із нігерійцем Олісадебе пройшов на ура. У відбірковому циклі до ЧС-2002 афрополяк став кращим бомбардиром своєї команди, попутно неабияк попивши крові в українських уболівальників.
Для бразильця ж у зв'язку з майбутнім Євро чиновники навіть пішли на виключення - за законом громадянином Польщі можна стати, проживши в країні п'ять років, а Рожер грає в польському чемпіонаті лише три. А от Роберто Аквафреска, чия мати переїхала в Італію з Польщі в 1978 році, від честі надягти футболку з білим орлом відмовився. А ми тепер подивимося на цього латинополяка в дії.
Календар ігор Групи B
8 червня
19:00 Австрія - Хорватія, стадіон Ернст Хаппель (Відень)
21:45 Німеччина - Польща, стадіон Вертер- Зее (Клагенфурт)
12 червня
19:00 Хорватія - Німеччина, стадіон Вертер- Зее (Клагенфурт)
21:45 Австрія - Польща, стадіон Ернст Хаппель (Відень)
16 червня
21:45 Польща - Хорватія, стадіон Вертер- Зее (Клагенфурт)
21:45 Австрія - Німеччина, стадіон Ернст Хаппель (Відень)
Олександр Кривицький, Корреспондент.net
|