Остаточний вердикт: гудбай Швейцарія і Австрія
Усе, нарешті, відмучилися, причому і теоретично, і практично. Збірна України, програвши у Глазго Шотландії із рахунком 1:3 втратила усі шанси на вихід у фінальну частину чемпіонату Європи з футболу. Перед грою з шотландцями Блохін запевняв журналістів, що за гру синьо-жовтих не буде соромно. Олег Володимирович, було соромно і навіть дуже, і за результат, і за гру і дії деяких гравців на полі.
Деяким гравцям збірної України варто визнати, що їх кар`єра в збірній Україні має закінчитися і вони самі повинні в цьому зізнатися. Але так чомусь не відбувається. Олександр Шовковський провально грає в Лізі чемпіонів, Несмачний не виступає в основі "Динамо", але в склад збірної вони потрапляють.
На гру з шотландцями Блохін виставив склад, який можна назвати піжонським. Гра в чотири номінальних форварди, виглядала сміливо і могла себе виправдати при позитивному результаті.
Нічого не вийшло. Гладкий загубився на полі і відіграв весь матч, хоча його замінила просилася ще в першому таймі. Хлопець, просто перегорів. Воронін і Шевченко - це все зрозуміло, а ось Воробей - це давня історія Блохіна...
Початок матчу видався для українців нокатуючим. Несмачний на лівому фланзі в`їхав двома ногами в Міллера і отримав жовту картку і штрафний у бік ворота збірної України.
Навіс у штрафний майданчик і Шовковський помиляється на виході, заваливши на своєму шляху Кучера, який намагався зіграти на випередження, і Міллер головою переправляє м`яч у ворота. Гіршого початку і не можна було придумати. Утім, це був лише початок.
На 8 хвилині одна з не багатьох атак українців і Гусєв проходить двох захисників і з 16 метрів пробиває вище поперечини. У наступній атаці рахунок стає 2:0.
Знову стандарт біля воріт збірної України і йде навіс на Маккалоха, який опинився сам на правому фланзі і обробивши м'яч, пробиває у 9-ку воріт Шовковського - 2:0. У шотландців було два навіть і не моменти, і вони забили.
Після такого нокауту українці відходили довго. Не ладилася гра в нападі, Воронін бігав по всьому полі, намагаючись отримати м`яч. Шевченко на вигляд був активний, але в боротьбу особливо і не рвався.
На 27 хвилині вся Україна отримала надію, що синьо-жовті може і заграють. Заграли, але не надовго.
Несмачний пробіг по своєму флангу і зробив свій традиційний навіс, який він відточує з 1998 року і на диво вийшло, Воробей підправляє головою м`яч на Шевченка і той з розвороту пробиває під поперечину - 2:1.
Але суперактивності українців в атаці після забитого голу не вийшло. На 44 хвилині Шевченко продерся у штрафну і намагався пробити м`ячу, але не влучив і упав на газон, випрошуючи пенальті, не вийшло.
У другому таймі були сподівання, що ситуація виправиться, тим більше, що рахунок був хитким. Спочатку гравці збірної України дійсно притисли Шотландію, але це все було хвилин на 10-15.
Поруч зі штангою пробивав Воронін, бив Гладкий, але голів не було. Шотландія змирилася з такою грою українців, які інколи й самі не знали, що робити з м`ячем.
На початку другого тайму Гусєва змінює Ротаня. Ця заміна поки може бути зрозуміла лише самому Блохіну.
На 55 хвилині Гладкого штовхають у штрафній і той падає, вимагаючи пенальті, а суддя не реагує, хоча поштовх і був, але в такій же ситуації він міг давати пенальті у ворота українців, коли Воробей "зрізав" Макфаддена.
На 68 хвилині Макфадден пробіг по правому фланзі увійшов у штрафну і пробив у кут воріт Шовковського, що знову не рятує свою команду.
В останні 20 хвилин гри українці могли пограти хоча б у свою гру, для уболівальників. Як виявилося, деяким гравцям збірної України їх уболівальники до "лампочки". Дехто відразу здався, лише Воронін і Назаренко намагалися щось створити в атаці, били по воротах, а інші просто бігали, а після матчу побігли обмінюватися футболками з шотландцями.
Єдиний позитивний результат від цієї гри такий - ми зрозуміли, що в нинішньому складі синьо-жовті себе вичерпали, разом зі своїм тренером.
Оцінки гравцям збірної України від сайту "Чемпіон" за 5-бальною шкалою.
Шовковський - 2 (три моменти - три голи) Єзерський - 3- Чигринський - 3+ Кучер - 3+ Несмачний - 2+ (+ за пас на Шевченка, коли забивався гол) Тимощук - 3+ Гусєв - 3+ Воронін - 4- Гладкий - 3- Воробей 3- Шевченко - 4- (тільки за гол) Шелаєв - 3 Ротань - 3-.
Джерело: http://www.champion.com.ua
|