Тернопіль є кандидатом на отримання статусу міста-супутника Львова під час проведення Євро-2012 з футболу
“Кам’яний вік” позадуУ контексті підготовки до Євро-2012 Тернопільська міська рада розпочала вдосконалення матеріально-технічної бази футбольної інфраструктури міста. Першим кроком у цьому напрямку стала модернізація Тернопільського міського стадіону. Нагадаємо, що цієї весни вперше за останні кілька років газон міського стадіону нагадував не город, а нормальну спортивну покрівлю для гри у футбол. Однак щоб підтримувати газон у відповідному стані, поляну потрібно регулярно поливати. Раніше для цього застосовувався застарілий метод – підливання зі шлангу. “Та у нас сьогодні не кам’яний вік, – подумав новий директор стадіону Ярослав Колісник, і за фінансової підтримки міської ради встановив сучасну систему зрошування газону європейського зразку. Вона працює за такою схемою: в 13-ти точках футбольного поля розміщені зрошувачі, які охоплюють всю трав’яну покрівлю стадіону. Система повністю автоматизована. Тому для того, щоб підливати газон, необов’язково перебувати на території стадіону. Достатньо лише встановити день та годину підливу, і в потрібний час протягом 45 хвилин газон отримає необхідну кількість вологи.
Зрошувальна система американської фірми “Rain Bird” обійшлася місту в 75 тисяч гривень і буде слугувати щонайменше 5 років. Саме такий термін вказаний у гарантійному талоні продукції, яка, до речі, ще немає аналогів у західному регіоні нашої держави.
Чехословацький раритет Вересень був досить врожайним на нововведення для Тернопільського міського стадіону. Адже, окрім зрошувальної системи, дирекція стадіону потішила ще однією приємною новиною. Вперше за кільканадцять років на головній спортивній арені області була оновлена акустична система, в якості звучання якої вже мали змогу переконатися вболівальники тернопільської “Ниви”, які відвідали два останні домашні поєдинки рідної команди. Вона складається із трьох підсилювачів із загальною потужністю 900 Вт і 40 колонок, 8 з яких направлені в бік футбольного поля. Нова акустична система обійшлася в 35 тисяч гривень. Цікаво, що стара акустична система, за словами директора стадіону Ярослава Колісника, була виготовлена ще в 1978 році у Чехословаччині. І її, швидше за все, можна назвати музейним раритетом, ніж системою озвучення.
На черзі....Це, напевно, все чим зможе нас потішити дирекція стадіону в цьому році. Однак директор стадіону на цьому не планує зупинятися. Як розповів пан Колісник, на сьогодні залишається актуальною проблема відсутності інформаційного табло. Спершу планувався його демонтаж. Проте вінницька фірма, в якої у свій час придбали теперішнє табло, віднедавна відновила своє виробництво. А тому на реконструкції табло вдасться зекономити, докупивши лише внутрішні комплектуючі. Передбачається, що інформаційне “лице” буде 5-колірним, і, за попередніми підрахунками, обійдеться місту в 150 тисяч гривень.
Не менш нагальною проблемою, як і відсутність інформаційного табло, є ще й штучне освітлення стадіону. Особливо це питання стає актуальним в осінню пору, коли тривалість дня зменшується і футбольні поєдинки переносяться на незручний для вболівальників час – робочий. Тому найближчим часом це питання, як і вищезгадані, будуть розглядатися на сесії міської ради. Окрім цього, починаючи з наступного року, дирекція стадіону планує покращити інвентар (закупити нові газонокосарки тощо), а також знайти спонсорів та інвесторів, які змогли відреконструювати трибуни та підтрибунні приміщення.
Кому це потрібно?Причин щодо відновлення інфраструктури стадіону дві. Як відомо, нещодавно змінився президент ФК “Нива”. І перед клубом поставлене конкретне завдання – вихід до Першої ліги. Якщо його вдасться виконати, то вимоги до нашого стадіону значно зростуть. Тому до цього потрібно готуватися вже сьогодні. З іншого боку, на сьогодні триває підготовка до Євро-2012. Три міста, а саме Рівне, Луцьк і Тернопіль, претендують на вакантне місце – стати містом-супутником Львова, який прийматиме кілька поєдинків європейської першості. Якщо переможцем у цьому конкурсі стане наше місто, то на Тернопіль очікують серйозні капіталовкладення з боку інвесторів. Втім, щоб на це претендувати, потрібно діяти вже сьогодні. Адже на даний момент футбольна інфраструктура міста далека від ідеальної.